koli banner

OFSET KUTU

4 renk baskılı ofset kutu
4 renk baskılı ofset kutu

Ofset kutular özellikle küçük ev aletleri sektörü ve ürünlerini çok daha etkin gösterebilmek adına tercih eden firmalar için en elverişli kutulardan biridir. Farklı kapanma çeşitleri ve plastik kulp aparatı sayesinde kutunun isterseniz çanta tarzı elde taşınmasını sağlayabilirsiniz.

Ofset kutu özelliklerinin en başında ambalaj üzerine fotoğraf baskı yapılabilmesidir. Bu anlamda dolu dolu reklamlarınızı yığabileceğiniz ve hemen göze çarpacak bir koli tasarımı düşünmenize olanak sağlayacaktır. Fiziksel özellikleri arasında yer alan parlak yüzeyi ve kroma karton kaplama fonksiyonları kutuya dinamizm kazandırır ve diğer oluklu mukavva kutular arasında hemen fark edilmesini sağlar. Birçok ambalajın içinde dahi hemen göze çarpan bu kutunun üzerine 3 boyutlu baskı tasarımı yaptığınızı düşünün, elbette beğeni kazanacaktır.

4 renk baskılı ofset kutunun kurulmamış görüntüsü
Açık halde kutu
zemin baskılı sıvamalı selefonlu ofset kutu
Zemin baskılı
ofset kutunun içi ve kapanma şekli
Kapanma şekli

Mikro ondüle sıvamalı kutu üzerine, içinde ne olduğunu daha rahat gösterebileceğiniz bir resim tercih ederek baskı yaptırabilirsiniz. Örneğin; küçük ev aletleri alanının ağırlıklı olarak tercih ettiği kutu çeşitlerinden olan ofset kutu ile içinde var olan bir çaydanlığı, kutusu açılmadan gösterebilirsiniz. Yani artık ürünlerin farkına varılması için kutunun içine bakmak gerekmeyecek zaten ilk bakışta kutunun içinde ne olduğu ayrıntılı resimler ve yazılar ile hemen ön plana çıkmış olacaktır.

ofset kutu baskı tasarım çalışması örneği
Baskı tasarımı
ofset baskılı kroma karton kutu
Kroma kutu
karton koli ile ofset kutu baskıları arasındaki fark
Baskı farkları

Kutular parlak ve göz alıcı olduğu için üzerinde yer alan resimler ve yazılarda o kadar göze çarpacaktır. Parlak selefon kutunun dış yüzeyini ince ve şeffaf bir film ile örtme metodudur. Mat selefon ise kutuya parlaklıktan ziyade donuk bir görüntü kazandırır. Her iki kaplama şekli de ambalaja canlılık verir ve kutunun hemen yıpranmasına engel olur. Ondüle üzeri kroma karton sıvamalı kutu olması nedeniyle kargo taşıma esnasında içindeki ürünü dışarıdan gelecek darbelere karşı koruma altına almaktadır.

ofset kutunun parlak selefon kaplaması
Parlak selefon
mat selefon kaplama ofset kutu
Mat selefon
selefonsuz düz ofset baskılı kutu
Selefonsuz kutu

Ofset kutuyla satmak istediğiniz bir ürünü en iyi şekilde pazarlamış olacak ve etkili bir ambalaj sistemi ile ürünlerin, rakiplerinizin arasından sıyrılmasını ve göze çarpmasını sağlayacaksınız.